Galerie
2018-kveten-02 2019-duben-5
Odkazy

rtwklubcr

cks

cmku

fci

ifrottweilerfriends

working-dog.eu

galerie

Statistika
TOPlist

DICK Ketprix - 2,5 roku

Reklama

RTG Freninky

FreninkaVčera jsem obdržela z Lovosic od MVDr. Petráše výsledky RTG Freninky. Jak jsem psala 19.07.2016, tak dle konzultace jsem věděla, že navýsledek RTG bude mít vliv několikaměsíční léčení vážného úrazu zadní levé nohy Fren. Jak mi bylo vysvětleno, tak levou zadní nožku při léčení nemohla Freninka zatěžovat, což se podepsalo i na levém kyčelním kloubu, má zde stupeň 2 – lehký. Oproti tomu pravou přední nožku zatěžovala víc, což má za následek mírný nález na pravém loketním kloubu – stupeň 1. Konečný výsledek RTG je: DLK 0/1, DKK 2/0 (MVDr. Petr Petráš).

Úrazu Fren jsem bohužel nedokázala zabránit, ale jsem moc ráda, že se nožka skvěle zahojila a Fren běhá jako dřív. Asi dva měsíce nemá Freninka naordinované žádné omezení a bylo to znát i na RTG, jelikož mi doktor sdělil, že už je noha dobře nasvalená. Také dle doktora se může Freninka i uchovnit. Sice měl úraz vliv na výsledek DKK a DLK, ale nožka je zahojená bez následků. Skvělá práce doktorů, za což jim moc děkuji. Když si ale vzpomenu na den, kdy se úraz stal, tak mi běhá mráz po zádech ještě teď. Během vteřiny se vše změnilo…

Ten prokletý den bylo všechno ve hvězdách … nikdo nám nemohl dát informaci o tom, jak se bude zlomenina dlouho léčit a jestli nezůstanou na nožce trvalé následky. Vše bylo velmi nejisté, ale naděje umírá poslední. Jediné, co jsme v tu chvíli všichni věděli bylo to, že Fren čeká náročná operace. Věděli jsme, že když se vše bude dobře hojit, tak za cca 6 týdnů bude muset podstoupit druhou operaci, při které se vyjme vnitřní implantát. Věděli jsme, že každý den s ní bude muset být někdo doma, aby jí hlídal. Vše jsme přizpůsobili tomu, co bylo potřeba pro léčbu Freninky udělat.

Od 26.února musela Fren absolvovat dvě operace (druhá byla provedena 15.04.), mnoho vyšetření, kontrolních RTG, brala antibiotika a další léky, dostávala injekce a musela dodržovat dlouhou dobu klidový režim. Bylo to pro ní hodně náročné, ale je to moje statečná holka – všechno vydržela a léčbu snášela dobře.

Při každé operaci jsem trnula strachem o Fren, neustále jsem na ní myslela a přála si, aby to dopadlo dobře, a aby byla Freninka v pořádku. První operace trvala několik hodin a já celou dobu myslela pouze na Freninku a nebyla jsem schopná dělat nic jiného. Každou chvilku jsem pozorovala hodiny a počítala snad i vteřiny… Ulevilo se mi, až když zavolala doktorka, že operace dopadla dobře a Freninka je v pořádku. O sedm týdnů později Fren podstoupila druhou operaci, která se nakonec protáhla téměř o 1 hodinu oproti plánu. To jsme na Fren čekali na veterinární klinice. Opět jsem byla mimo a myslela jenom na tu mojí holčičku. Když nám jí přivezli ze sálu, tak jsem byla šťastná. Během chvíle se začala probírat, a když pootevřela ty její krásné oči a uviděla nás, začala vrtět ocáskem… nezapomenutelná chvíle. Mám moc ráda tu mojí rotvičku.

A když si vzpomenu na tu dlouhou léčbu. Bylo období, když jsem musela Fren dělat převazy nožky několikrát denně. V lékárně jsem kupovala obvazový materiál ve velkém, a také mi museli objednávat speciální buničinu na ránu. A to vymýšlení různých fíglů, do čeho dávat prášky, aby je Freninka spolkla. Venčení pouze na vodítku, neustálé hlídání – bylo to nekonečné, ale všichni jsme to zvládli a Fren je v pořádku. To je pro mě nejdůležitější. Také od té doby, co Fren skončil klidový režim, tak má zase Dikášek parťáka na „lumpárny“, takže je opět veselo.

Freninka je povahově výborná rotvička – je chytrá, přátelská, citlivá, není agresivní, prostě to je moje sluníčko. Mám jí hrozně ráda a i ona dává každý den najevo její lásku k nám. Teď, když už je konečně vše za námi, tak začneme opět chodit na cvičák a možná také začnu Fren chystat na výstavu. Byla to dlouhá odmlka, tak uvidíme, jak nám to půjde. Nikam ale nebudeme spěchat – teď si budeme hlavně spolu užívat…